Polsko-niemieckie warsztaty muzyczne z High Five Brass

Spotkania młodzieży z seniorami pozwalają na zdobycie cennych doświadczeń i wzajemne zrozumienie. Takie cele przyświecają nam w transgranicznym projekcie „Senior ON. Transgraniczne szkolenia z zakresu dostępu do kultury online”.

Muzyka jest uniwersalnym językiem i za jej pomocą staramy się łączyć mieszkańców Euroregionu Pomerania ponad pokoleniami. Podczas warsztatów w świat muzyki dętej przeniesie nas zespół kameralny High Five Brass. Jak brzmią trąbki, puzony i tuby, z czego się składają oraz co sprawia, że są tak wyjątkowe i popularne? Tego dowiemy się podczas warsztatów w Pasewalku 8 sierpnia 2021 r, słuchając wybranych utworów muzycznych:

Daniel Speer – Sonata „Bänkelsängerlieder”
John Adson – „Three Masking Ayres”
Ian McDonald – „Three Sea Sketches” (cz. 3)
Franz Lehar – „Die lustige Witwe” (potpourri)
Mexican Folk Medley

High Five Brass

Najdłużej działający zespół kameralny Filharmonii w Szczecinie i jedyny tego rodzaju w mieście. Zespoły na instrumenty dęte blaszane dają niepowtarzalną barwę dźwięku – słychać w nich echa bałkańskiego folkloru i muzyki Nowego Orleanu. W repertuarze szczecińskiego kwintetu znajdują się zarówno taneczne formy renesansowe, kompozycje z okresu baroku i romantyzmu, jak również muzyka XX wieku: francuski impresjonizm, jazz, a także – muzyka filmowa. Muzycy nie boją się nawiązywać do gatunków rozrywkowych. Kwintet bierze udział w wielu festiwalach, audycjach radiowych i projektach edukacyjnych.

trąbka: Marcin Olkowski
trąbka: Sławomir Kuszwara