Pierwsze spotkanie seniorów i juniorów w Pasewalku

24 czerwca 2021 r. poznaliśmy naszą grupę seniorów i juniorów z Pasewalku. W transgranicznym projekcie „Senior ON” biorą udział uczniowie Europaschule Oskar-Picht-Gymnasium Pasewalk oraz melomani i przyjaciele stowarzyszenia Musikverein Pasewalk.

Muzyka łączy pokolenia!

Podczas warsztatów integracyjnych, które poprowadził Szymon Dominiak-Górski, w kreatywny sposób połączyliśmy juniorów i seniorów w grupy projektowe.

Młodzież wykazała duże zrozumienie w związku z obawami seniorów przed korzystaniem z Internetu. Warsztaty tandemowe już trwają, a my czekamy na pierwsze wspólne spotkanie polskiej i niemieckiej grupy projektowej, które będzie miało miejsce 8 sierpnia 2021 r. na koncercie jubileuszowym stowarzyszenia Musikverein Pasewalk oraz warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespół kameralny Filharmonii w Szczecinie.

Fot. Katarzyna Jackowska