Integracja juniorów i seniorów przy muzyce

W radosnym i pełnym wzajemnego zrozumienia nastroju spotkali się dziś w Filharmonii seniorzy i juniorzy, polscy uczestnicy projektu "Senior ON". Nierzadko dzieli ich ....pięćdziesięcioletnia różnica wieku. Nie było to jednak przeszkodą do wzajemnego poznania i polubienia się.

Każda osoba opowiedziała kilka słów o sobie, o swojej motywacji do wzięcia udziału w projekcie. Seniorzy zwierzyli się też, z czym mają problemy, jeśli chodzi o internet i ofertę kulturalną.
Prowadzący zajęcia, muzykoterapeuta Szymon Dominiak-Górski zaproponował kilka warsztatów, w których główną rolę odgrywało…improwizowanie na instrumentach. Widać było, że i juniorzy, i seniorzy to osoby wysoko wrażliwe na muzykę. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Dzięki temu grupa poznała i zintegrowała się. Od dziś juniorzy szkolą seniorów na indywidualnych spotkaniach, ucząc ich korzystania z oferty kulturalnej dostępnej online.

fot. Katarzyna Jackowska

09-06-2021, 13:47:21