Kolejne trzy szczecińskie DDPS otrzymały od Filharmonii sprzęt do oglądania koncertów online

W skład każdego zestawu wchodzi telewizor o wymiarze 65 cali, głośnik, router internetowy, tablet z rysikiem i etui oraz niezbędne okablowanie. Celem doposażenia Domów w sprzęt jest ułatwienie seniorom korzystania z oferty kulturalnej, którą oferuje Filharmonia w Szczecinie.

Przeszkoliliśmy pracowników w zakresie obsługi sprzętu i dostarczyliśmy plakaty, które będą zapraszać seniorów na regularne transmisje koncertów do DDPS. Seniorzy korzystający z opieki w Dziennych Domach Pomocy Społecznej przy ul. Ściegiennego, Krasińskiego i Centrum Seniora przy ul. Śmiałego wyglądali na zadowolonych z innowacji. W projekcie przewidziano doposażenie w sprzęt sześciu placówek.

Doposażenie Domów Pomocy Społecznej w sprzęt do oglądania koncertów jest częścią realizowanego przez Filharmonię polsko-niemieckiego projektu „Senior ON”, realizowanego dzięki wsparciu Euroregionu Pomerania, wspólnie ze Stadt Pasewalk, Musikverein Pasewalk e.V. i Centrum Seniora w Szczecinie.

Interreg V A MV / BB / PL.

28-05-2021, 12:26:27