Duże zainteresowanie towarzyszyło naborowi seniorów do projektu „Senior ON. Transgraniczne szkolenia z zakresu dostępu do kultury online”. Seniorzy są ciekawi możliwości, jakie daje im internet, otwarci i chętni do nauki. Już wkrótce rozpoczną się indywidualne szkolenia w tandemach projektowych senior-junior.

Koordynatorki projektu, Katarzyna Jackowska i Kamila Mostowik-Matczak, przedstawiły założenia projektu, harmonogram pracy w tandemach oraz odpowiedziały na pytania seniorów. W ramach projektu juniorzy stworzą z seniorami tandemy projektowe, aby razem przez cztery miesiące w przyjazny sposób odkrywać wirtualny świat pełen ciekawych wydarzeń kulturalnych publikowanych w sieci. Cel, jaki przyświeca indywidualnym szkoleniom dla seniorów to nabranie pewności siebie w kontakcie z wirtualnym światem nowych mediów, swobodne i bezpieczne poruszanie się po stronach internetowych oraz czerpanie przyjemności z oferty kulturalnej w sieci.

Projekt „Senior ON. Transgraniczne szkolenia z zakresu dostępu do kultury online” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.

fot. Katarzyna Jackowska, Kamila Mostowik-Matczak

28-05-2021, 12:02:05