Kilka dni temu mieliśmy okazję poznać naszych Juniorów, biorących udział w projekcie „Senior ON. Transgraniczne szkolenia z zakresu dostępu do kultury online”. Do projektu zgłosiły się młode wolontariuszki, studentki kierunków medycznych, pedagogiki oraz licealistki zainteresowane wolontariatem. W ramach projektu Juniorzy stworzą z Seniorami tandemy projektowe, aby razem przez cztery miesiące w przyjazny sposób odkrywać wirtualny świat pełen ciekawych wydarzeń kulturalnych publikowanych w sieci.

Koordynatorki projektu, Kamila Mostowik-Matczak i Katarzyna Jackowska, przedstawiły założenia projektu, harmonogram pracy w tandemach oraz odpowiadały na pytania wolontariuszek. Cel, jaki przyświeca indywidualnym szkoleniom dla seniorów to nabranie pewności siebie w kontakcie z wirtualnym światem nowych mediów, swobodne i bezpieczne poruszanie się po stronach internetowych oraz czerpanie przyjemności z oferty kulturalnej w sieci.

Projekt „Senior ON. Transgraniczne szkolenia z zakresu dostępu do kultury online” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.

fot. Krzysztof Narożański

27-04-2021, 10:08:16